قوانین و مقررات و شرایط استفاده از خدمات ایران تیم وب

کلیه کاربران و نمایندگان در هنگام سفارش هر سرویس ملزم به تایید قوانین این صفحه می باشند (در صورت عدم تایید سفارش ثبت نمی گردد) و بدیهی است طبق تایید تمامی کاربران و نمایندگان از قوانین مندرج در این صفحه در هنگام خرید ، ملزم به رعایت مفاد قوانین و مقررات می باشند و در صورت تخطی طبق موارد مندرج در این صفحه رفتار خواهد شد.

تعاریف

گروه ایران تیم وب: ارائه دهنده خدمات هاستینگ و دامنه و سیستمهای مدیریتی وب سایت

کاربر:خریدار هریک از محصولات و خدمات ایران تیم وب یا وکیل و نماینده‌ی ایشان

توافق‌نامه: این توافق‌نامه تعهدات ایران تیم وب به کاربر و کاربر به ایران تیم وب را تعیین می‌نماید و تشریح کننده شرایط و مقررات استفاده از خدمات و محصولات ایران تیم وب توسط کاربر می‌باشد.

رویت: کاربر با خرید هریک از محصولات و خدمات ایران تیم وب این توافق‌نامه را تایید می‌نماید حتی اگر در رویت این توافق‌نامه کوتاهی کرده باشد. کاربر با خرید هر یک از محصولات با توجه به دمو کاربری موجود در سایت و قابلیتهای درج شده و علم به اینکه دمو  کاربری سایت را مشاهده نموده و قابلیتهای سیستم را مطالعه نموده سیستم یا محصول را خریداری می نماید و پس از خرید هیچ گونه ادعایی ندارد .

تغییرات: ایران تیم وب ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییراتی در شرایط و مقررات استفاده از خدمات و محصولات خود در متن این توافق‌نامه اعمال نماید. تمام تغییرات آینده‌ی توافق‌نامه جزو تعهدات کاربر محسوب گشته و کاربر موظف است آنها را رعایت نماید. درصورتی که کاربر مخالف شرایط جدید بوده و درخواست انصراف در استفاده از محصولات و خدمات ایران تیم وب را داشته باشد می‌بایست آن را به ایران تیم وب اعلام نماید.

موضوع توافق‌نامه: تمام محصولات و خدمات خریداری شده توسط کاربر از ایران تیم وب، شامل تمام محصولات خریداری و فعال شده توسط کاربر در کنترل‌پنل مدیریت خرید متعلق به کاربر (شامل دامنه‌ها، اکانت‌های میزبانی وب و اکانت‌های نمایندگی میزبانی‌وب) و همچنین تمام خدمات و محصولات خریداری شده‌ی خارج از این کنترل‌پنل (شامل سرورهای اختصاصی مجازی(VPS) و سرورهای اختصاصی (Dedicated Server)).

مدت توافق‌نامه: مدت توافق‌نامه تا تاریخ انقضای مشخص شده برای هر محصول که در مشخصات خرید آورده شده است، شامل تمام محصولات موجود در کنترل‌پنل مدیریت خرید کاربر و خارج از آن، همچنین مدت زمان پس از تاریخ انقضا که کاربر به صلاح دید ایران تیم وب به استفاده از یک محصول ادامه می‌دهد.

تعهدات، شرایط و مقررات کلی

حفظ اطلاعات محرمانه:ایران تیم وب متعهد می‌شود کلیه اطلاعات شخصی کاربر را که در پایگاه داده خود نگهداری می‌کند محرمانه تلقی کرده و از فروش یا افشای آن نزد مراجع غیرصالح خودداری نماید. این تعهد شامل موارد استفاده ایران تیم وب از این اطلاعات جهت اطلاع رسانی به کاربر و یا قصور کاربر در حفظ امنیت اطلاعات کاربری خود و یا موارد ناشناخته‌ی دیگر نمی‌گردد.

کیفیت محصولات: ایران تیم وب تداوم کمیت، کیفیت و استمرار خدمات و محصولات ارائه شده خود، آورده شده در موضوع توافق‌نامه و در بازه‌ی زمانی مدت توافق‌نامه را به میزان درج شده در توضیحات محصول که در پایگاه وب خود آورده است تضمین می‌نماید و در صورت بروز هرگونه اشکال یا قطع سرویس که در حیطه‌ی مسئولیت و اختیارات ایران تیم وب باشد تعهد می‌نماید ظرف مدت 48 ساعت نسبت به برطرف کردن اختلال اقدام نماید .  و هرگونه بروز مشکل که در حیطه دسترسی ایران تیم وب نباشد جزء تعهدات ایران تیم وب نمی باشد . همچنین ایران تیم وب حق دارد در صورت صلاحدید سرور و یا کنترل پنل مدیریت هاست میزبانی اکانتها را تغییر دهید.

کپی رایت : کاربر حق تغییر کپی رایت یا استفاده از کپی رایت های محدود را بدون کسب مجوز از ایران تیم وب ندارد و ایران تیم وب حق دارد در صورت مشاهده تخلف بدون اطلاع قبلی تمامی سرویسهای کاربر را بدون اطلاع قبلی قطع نماید . کاربر متعهد می گردد این قوانین را رعایت نماید و در صورت نقض قوانین حقی بر ایشان اعاده نمی گردد . و در صورت پرداخت حق کپی رایت  ، بسته به نوع پرداخت می تواند از آن استفاده نماید .

خدمات رایگان: تعهدات و مسئولیت‌های ایران تیم وب شامل هیچ یک از خدمات و محصولات رایگان ارائه شده از طرف ایران تیم وب نمی‌گردد. این موارد شامل: 1- ممکن است ایران تیم وب براساس سیاست کاری و صلاح دید خود اقدام به افزایش منابع و امکانات محصول ارائه شده از طرف خود به صورت رایگان نماید. 2- امکان دارد ایران تیم وب براساس صلاح دید کاری خود به کاربر اجازه دهد از یک محصول خارج از مدت توافق‌نامه و پس از تاریخ انقضای آن استفاده نماید 3- ممکن است ایران تیم وب به دلایل گوناگون (حمایت از طرح‌های آی‌تی، تبلیغات و غیره) اجازه استفاده از خدمات خود را به طور رایگان در اختیار یک کاربر قرار دهد.

عدم اعمال خرابکارانه: در صورتی که کاربر از فضا و امکانات اختصاص داده شده به وی در جهت اعمالی مانند هک (Hack)، نفوذ (Crack)، ذخیره و ارسال ویروس و نرم‌افزارهای مخرب و تمام موارد دیگر اعمالی که خرابکارانه محسوب گشته و باعث سوءاستفاده و تضیع حقوق دیگران می‌شود، استفاده نماید، باعث قطع سرویس‌دهی به وی خواهد گردید. همچنین کاربر اجازه نصب سیستهای لایسنس دار ، ایمیل مارکتینگ ، و سیستمهایی که فشار زیادی به سرور وارد خواهد آورد را روی هاست ایران تیم وب ندارد و در صورت هر گونه تخلفبنابر قوانین تجارت الکترونیک ایران برخورد خواهد شد و سرویس وی بدون اطلاع قبلی قطع خواهد گردید

حفظ امنیت سرور: کاربر در حیطه و اختیارات خود متعهد به حفظ امنیت سرور می‌باشد. استفاده از نرم‌افزارها و اسکریپت‌های ناامن، عدم استفاده صحیح از نرم‌افزارها و اسکریپت‌ها و هرگونه عمل مخربی که باعث استفاده‌ی بیش از حد مصرف منابع سرور یا تخریب منابع اشتراکی سرور مانند پردازنده (CPU) و حافظه جانبی (RAM) گردد، باعث اخطار به کاربر جهت اصلاح و يا حذف آن و در موارد جدی‌تر باعث حذف آن نرم‌افزار یا اسکریپت بدون اخطار قبلی و حتی قطع سرویس‌دهی به کاربر می‌گردد.

عدم ارسال هرزنامه: کاربر متعهد می‌باشد از هرگونه ارسال هرزنامه (Spam) و یا تعداد زیادی ایمیل به طور هم‌زمان به هر نحو و قصدی خودداری نماید. در صورتی که گزارشی در این خصوص در ارتباط با محصولات متعلق به کاربر دریافت گردد سرویس‌دهی به کاربر بدون اطلاع قبلی قطع خواهد گردید.
   
پروفایل: کاربر موظف می باشد اطلاعات پروفایل خود را به صورت حروف لاتین ( کیبورد انگلیسی) که در صفحه ثبت نام نیز توضیح داده شده است تکمیل نماید و در صورتی که کاربری خود را با حروف فارسی ایجاد نماید و مشکلات ثبت دامین برای وی به وجود آید تمام مسئولیت آن بر عهده کاربر خواهد بود

حدود پشتیبانی: پشتیبانی ایران تیم وب به هیچ وجه شامل مواردی که مستلزم ایجاد تغییرات در اطلاعات، فایل‌ها و تنظیمات وب‌سایت کاربر باشد نمی‌گردد و در مواردی که ناشی از ضعف اطلاعاتی کاربر در تشخیص خطا، اصلاح تنظیمات و یا بارگذاری فایل‌ها باشد تنها می‌تواند به ارائه راهنمایی بسنده کند. همچنین پشتیبان گیری ( بک آپ ) از اطلاعات هاست مشتری بر عهده خود مشتری می باشد تا در مواقع لزوم فایل پشتیبان برگردانیده شود و در صورتیکه بعد از حادثه ای ، کاربر فایل پشتیبان جهت راه اندازی مجدد سایتش نداشته باشد ، مسئولیت آن بر عهده خود کاربر می باشد .

 * پشتیبانی شامل آموزش کاربر و يا اعمال موارد سفارشي سازي نمی باشد .

 مالکیت محصولات: مالکیت کاربر بر محصول تحت اختیار خود شامل دامنه‌ها، اکانت‌های میزبانی، اکانت‌های فروشندگی، سرورهای مجازی و سرورهای اختصاصی تنها محدود به مدت مشخص شده در بند "مدت توافق‌نامه" و پرداخت هزینه‌های مرتبط با محصول و رعایت مفاد این توافق‌نامه می‌باشد. همچنین ثبت سفارش در کنترل‌پنل مدیریت خرید کاربر در تمامی موارد به معنی مالکیت کاربر نسبت به آن محصول نمی‌باشد و تنها در صورت رعایت موارد فنی مرتبط با سفارش، رعایت توافق‌نامه، پرداخت کامل بدهی‌ها و اجازه بخش پشتیبانی ایران تیم وب سفارش نهایی گشته و کاربر نسبت به آن محصول مالکیت خواهد داشت.

* هر كاربر وظيفه ورود اطلاعات صحيح شخصي خود بعنوان دريافت كننده سرويس دارد و مسئوليت ورود اطلاعات اشتباه بر عهده كاربر خواهد بود .

عدم استفاده غیر: از نظر ایران تیم وب تنها شخص حقیقی یا حقوقی‌ای که هنگام ثبت سفارش نام آن وارد شده و در پروفایل کاربری موجود است مالک، مسئول و مجاز به استفاده از آن محصول می‌باشد و کاربر حق واگذاری محصول به غیر چه به صورت اعطا یا اجاره مجدد را ندارد.

مسئولیت حقوقی محتوا: مسئولیت حقوقی کلیه‌ی مطالب، فایل‌ها و اطلاعات قرارگرفته بر روی فضای میزبانی، نمایندگی، سرورهای مجازی، سرورهای اختصاصی، آدرس دامنه‌ها و اوراق الکترونیکی ارسالی که تحت اجاره یا مالکیت کاربر می‌باشند در طول مدت توافق‌نامه به عهده خود او می‌باشد و ایران تیم وب از این بابت مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

نمایندگان : نمایندگان دامین موظف به ثبت سرویسهای مشتریان با مالکیت انها بوده  (ایجاد پنل اختصاصی دامین برای مشتریان) و در صورت مشاهده تخلف سرویسهای اعطایی مسدود خواهد شد .

شرایط تمدید: ایران تیم وب ممکن است براساس سیاست کاری خود اقدام به حذف یا تغییر شرایط، تعرفه‌ها و امکانات یک محصول نماید، لذا کاربر موظف است قبل از اقدام به تمدید محصول خود از شرایط، تعرفه‌ها و امکانات جدید مطلع گردد.

نسخه‌ی پشتیبان: اگرچه ایران تیم وب به طور روزمره از اطلاعات سرورها نسخه پشتیبان تهیه می‌نماید اما این کار فقط برای جبران موارد پیش‌بینی نشده اضطراری که مسئول آن ایران تیم وب و در ارتباط با کلیت سرور باشد انجام می‌گیرد و به هیچ عنوان با درخواست کاربر نسخه‌های پشتیبان تهیه شده ریستور (Restore) نخواهد گردید. مسئولیت نگهداری و تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات، برعهده‌ی کاربر می‌باشد.


شرایط اضطراری: کاربر می‌پذیرد سیل، زلزله، آتش سوزی، جنگ، هرج ومرج، اعتصاب، تحریم‌های بین‌المللی، تغییر قوانین و رویکردهای حکومت، اشکال در تجهیزات مخابراتی و هرگونه شرایط قهریه‌ی (force majeure) دیگر که خارج از کنترل ایران تیم وب بوده و باعث اختلال، قطع موقت و یا دائم خدمات و محصولات ایران تیم وب گردد خارج از تعهد و مسئولیت‌های او بوده و جبران خسارتی را از طرف ایران تیم وب به همراه نخواهد داشت.
کلیه کاربران ملزم به رعایت قوانین دیتاسنترهای خارج می باشند .

قطع محصول: در صورتی که به علت عدم رعایت هریک از مفاد این توافق‌نامه که باعث قطع استفاده از محصول یا خدمات می‌گردد و یا به دلیل دریافت درخواست از طرف کاربر مبنی بر قطع محصول، مبلغی به عنوان خسارت یا باقی‌مانده ثمن محصول به کاربر عودت داده نخواهد شد و تعهدی از این بابت برعهده‌ی ایران تیم وب نخواهد بود.

موارد ممنوع : کاربر اجازه فعاليت غير قانوني كه در جرايم رايانه اي مصوب مي باشد را ندارد - كاربر اجازه راه اندازي سايتهاي فروش يا دانلود فيلم و موزيك را ندارد - نصب سیستمهای لایسنس دار  ، رپیدلیج ، فعالیت Phishing، سایت دانلود ، ایمیل مارکتینگ - ارسال هرزنامه ، و سیستمهایی که فشار زیادی به سرور خواهد آورد را روی  هاست ها ندارد و در صورت هرگونه تخلف خدمات وی قطع خواهد گردید  و هيچ مبلغي مستردد نخواهد شد.

مسئولیت مالک دامین : با توجه به اینکه پنل اختصاصی دامینها به مشتریان در هنگام ثبت اعطا می گردد (بصورت اتومات مشخصات پنل دامین به ایمیل کاربر ارسال می شود) ، مالکیت دامین و مراقبت از ان (یوزر و پسورد پنل دامین و همچنین ایمیلی که در آن مشخصات پنل وجود دارد) بر عهده کاربر بوده و هرگونه از دست دادن دادن به علت فاش شدن مشخصات پنل دامین و یا هک شدن ایمیل مشتری بر عهده مالک دامین بوده است و هیچگونه ادعای از طرف کاربر نسبت به ایران تیم وب پذیرفته نمی باشد . همچنين هر كاربر وظيفه ورود اطلاعات شخصي مالك دامين را دارد و مسئوليت آن بر عهده كاربر مي باشد .

تمدید محصولات: کاربر موظف است که خود نسبت به تمدید یا درخواست تمدید محصولات خریداری نموده  حدقل 20 روز قبل از انقضاء سرویس اقدام نماید. در صورت عدم تمدید کاربر در طی این مدت محصول پس از تاریخ انقضا به صورت غیر فعال درآمده (در بعضی از انواع دامنه‌ها در این تاریخ مالکیت کاربر بر دامنه کاملا ازبین خواهد رفت) . بدیهی است مسئولیت هرگونه خسارتی که از این بابت متوجه کاربر گردد به عهده خود او خواهد بود. همچنین تماس تلفنی جهت یادآوری تمدید از طرف ایران تیم وب تنها در موارد خاص انجام می‌پذیرد و ایران تیم وب مسئولیتی از این بابت بر عهده نمی‌گیرد.

رفع مسئولیت: ایران تیم وب به هیچ عنوان در برابر اختلالات، خسارات و مفقودی اطلاعات کاربر (چه به صورت عمدی ایجاد شده باشد و چه اتفاقی) که مسبب آن نباشد و یا رفع آن از حیطه‌ی اختیاراتش خارج باشد، مسئول و متعهد نمی‌باشد. چه مسبب اختلال و خسارات ضعف اطلاعات و توانایی کاربر در استفاده صحیح از محصول باشد و چه عامل سوم شناخته شده یا مجهول دیگری. همچنین در هیچ یک از موارد جبران خسارت یا غرامت توسط ایران تیم وب، مدت و مبلغ جبران بیش از مدت و مبلغ محصول نخواهد بود و کاربر متعهد می‌باشد ادعایی در این زمینه نداشته باشد.

امنیت حساب کاربری: کاربر مسئول حفظ امنیت و محرمانه بودن شناسه‌ی عبور و رمز ورود کاربری خود می‌باشد و جبران تمام موارد خسارت به خود و دیگران که ناشی از قصور در این مسئولیت باشد بر عهده‌ی کاربر می باشد. همچنین مسئولیت تمام عملیات انجام گرفته در کنترل‌پنل مدیریت کاربر بر عهده‌ی خود اوست، چه این عملیات توسط کاربر انجام گرفته باشد چه افراد معتمد کاربر و یا افراد متفرقه‌ی دیگری که به اطلاعات ورود او دسترسی پیدا کرده باشند.

اطلاعات صحیح: کاربر موظف است اطلاعات صحیح و کامل خود را در پروفیل کاربری وارد نماید، همچنین هنگام ثبت سفارشاتی که از کاربر درخواست وارد نمودن اطلاعات مربوط به مالکیت محصول می‌شود. همچنین در صورت هرگونه تغییر در اطلاعات کاربری مانند تلفن، آدرس و ... کاربر موظف است آن را سریعا در پروفایل خود اصلاح نماید. در صورتی که ایران تیم وب متوجه هرگونه تقلب یا نقصان عمدی در اطلاعات کاربر شود حق خود می‌داند تا اصلاح و ورود اطلاعات صحیح نسبت به قطع سرویس دهی یا محدود کردن اختیارات کاربر اقدام نماید و از این بابت کاربر حق اعتراضی نخواهد داشت.

رعایت قوانین: کاربر متعهد است در طول مدت توافق‌نامه براساس قوانین ملی و بین‌المللی مربوط به محیط سایبر و موازین اخلاقی از خدمات ارائه شده‌ی ایران تیم وب استفاده نماید و در صورت اثبات خلاف آن توسط ایران تیم وب یا مراجع ذی‌صلاح باعث قطع سرویس‌دهی می‌گردد.

رعایت تمام مفاد توافق‌نامه بالا برای کاربران و استفاده کننده‌گان از محصولات ایران تیم وب از جمله نمایندگان فروش و کاربران آنها جاری و لازم‌الاجرا می‌باشد.