یکی از بخش های cPanel که می تواند در مدیریت اطلاعات و منابع وبسایت به شما کمک کند، Disk Usage می باشد. در این قسمت علاوه بر مشاهده مجموع میزان فضای استفاده شده در مقایسه با ظرفیت کل، می توانید میزان فضای استفاده شده مربوط به هر یک از بخش ها و فایل های موجود در اکانت خود را مشاهده نمایید.
برای دسترسی به این بخش، به راهنمای زیر توجه فرمایید:

۱- وارد cPanel شوید.
۲- در بخش FILES، گزینه Disk Usage را انتخاب کنید.

۳- در ابتدای این بخش، به تفکیک نوع اطلاعات موجود در اکانت، ظرفیت استفاده شده نشان داده می شود. با کلیک روی هر یک از این بخش ها، به مسیر مورد نظر هدایت خواهید شد و می توانید فایل های موجود در آن مسیر را مشاهده کنید.

۴- در انتهای همین صفحه، امکان مشاهده ریز مصرف در کلیه بخش های وبسایت وجود دارد. در این بخش تمامی مسیر ها به صورت منوی باز شونده قابل مشاهده اند که با کلیک روی آیکون < در کنار هر مسیر، بخش های زیر مجموعه ی این مسیر نیز قابل مشاهده می باشد که با کلیک روی هر یک از این بخش ها، به مسیر مورد نظر هدایت خواهید شد و می توانید فایل های موجود در آن مسیر را ببینید.

مهم ترین بخش هایی که ممکن است با آن مواجه شوید اما ندانید مربوط به چه مسیری هستند، به شرح زیر می باشد:

Files in home directory
این بخش مربوط به فایل های موجود در شاخه اصلی اکانت شماست. برای مشاهده ی این مسیر کافیست روی آیکون خانه که در تصویر مرحله ۴ دیده می شود، کلیک کنید تا فایل های موجود در این مسیر را ببینید. فایل های موجود در این مسیر معمولا Backup هایی هستند که خود شما ایجاد کرده اید.

Files in hidden subdirectories
این بخش عمدتا شامل فایل های موجود در سطل زباله یا همان trash. می باشد که در تصویر مرحله ۴ دیده می شود. برای حذف فایل های موجود در trash، پس از اینکه وارد File Manager در cPanel شدید، مانند تصاویر زیر ابتدا روی View Trash و سپس روی Empty Trashکلیک کنید.

*برای اینکه فایل هایی که حذف می کنید، همان ابتدا بطور کلی حذف شوند و دیگر به trash منتقل نشوند، مانند تصویر زیر تیک گزینه Skip the trash and permanently delete the files را انتخاب و روی دکمه Confirm کلیک کنید.

Other Usage
چنانچه در این بخش میزان مصرف بالایی مشاهده کردید (وجود مقداری فضای مصرفی در این بخش طبیعی می باشد)، از طریق ارسال تیکت به ما اطلاع دهید.

لازم به ذکر است که امکان مشاهده مصرف دیسک اکانت در cPanel از بخش Statistics وجود دارد.

درباره مدیریت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • دو + 16 =