۱- وارد cPanel شوید.
۲- در بخش Domains، گزینه Addon Domains را برگزینید.

۳-
فیلدهای موجود را بر اساس موارد ذکر شده در زیر تصویر تکمیل نمایید:

New Domain Name: نام دامنه‌ای را که تمایل به اضافه نمودن آن به عنوان Addon دارید، در این قسمت وارد نمایید.
Subdomain: این فیلد که در واقع مربوط به ایجاد یک Subdomain (اجباری) به هنگام اضافه نمودن Addon Domain می‌باشد، به صورت خودکار تکمیل می‌گردد.
Document Root: این فیلد نیز به صورت خودکار تکمیل می‌شود. پس از ایجاد Addon Domain، یک دایرکتوری با نام دامنه ایجاد می‌شود که لازم است محتویات Addon Dmain درون آن قرار گیرد. مسیر این دایرکتوری، در قسمت Document Root نوشته می‌شود.

* با فعال نمودن تیک گزینه مشخص شده در تصویر، امکان ایجاد یک FTP Client مبتنی بر نام دامنه برای شما فراهم می‌شود که از طریق برنامه‌هایی نظیر Core FTP و یا File Zilla می‌توانید اقدام به Login به آن فرمایید.

 * جهت اتصال Addon Domain به سرویس میزبانی خود، ابتدا لازم است اقدام به تنظیم DNSها با توجه به موارد از پیش تعیین شده در سرور نمایید. چنانچه دامنه خود را نزد ما به ثبت رسانده‌اید، با استفاده از راهنمای نحوه تنظیم DNS دامنه‌های بین‌المللی و یا راهنمای تنظیم DNS دامنه‌های ملی می‌توانید این مهم را به انجام برسانید.
در صورتیکه DNS ها را به درستی تنظیم نکرده باشید، یا دامنه مورد نظر ir بوده و هنوز حداقل ۶ ساعت از زمان تغییر DNS ها نگذشته است و یا دامنه ی شما به هر دلیلی فعال نباشد، با خطای زیر مواجه خواهید شد:

Sorry, the domain is already pointed to an IP address that does not appear to use DNS servers associated with this server. Please transfer the domain to this servers nameservers or have your administrator add one of its nameservers to /etc/ips.remotedns and make the proper A entries on that remote nameserver.

در این شرایط لازم است موارد فوق را مورد بررسی قرار داده و پس از اطمینان از عدم وجود هر یک از مشکلات فوق، بار دیگر بررسی نمایید.

درباره مدیریت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 × چهار =