انتقال دامنه های بین المللی بین دو رجیسترار تابع شرایطی است که در «نکته ۱» در قسمت نکات قابل توجه ذکر شده است. در صورتی که دامنه مورد نظر شما دارای شرایط ذکر شده است جهت انتقال دامنه مراحل زیر را طی فرمایید:

۱- به پنل نمایندگی دامنه وارد شوید.

۲- یک اکانت Customer برای کاربر خود ایجاد فرمایید. اگر کاربر شما دارای اکانت Customer است از این مرحله بگذرید.

۳- از منو های بالای صفحه به   Products> Domains> Transfers وارد شوید.

۴-
از سمت راست صفحه بر روی گزینه Actions کلیک کنید و سپس Transfer domain را انتخاب کنید. (در صورت تمایل به انتقال همزمان چندین دامنه گزینه Bulk transfer domains را انتخاب نمایید)

۵
در قسمت Customer آدرس ایمیل کاربری که ایجاد کردید، در قسمت Domain نام دامنه مورد نظر و در قسمت Authorization code کد امنیتی انتقال دامنه را وارد نمایید.

۶ حال می توانید DNS های مورد نظر خود را که قصد دارید بر روی دامنه قرار داشته باشد را وارد نمایید.

۷- ایمیلی با عنوان Transfer of DomainName.TLD به ایمیل مالک حال حاضرِ دامنه ارسال می گردد. لازم است این ایمیل ظرف مدت ۷ روز با انتخاب گزینه ی Approve و انتخاب CheckBox موجود در متن ایمیل مطابق با تصویر زیر انتخاب و تایید شود.

۸- پس از تایید ایمیل، مراحل انتقال آغاز می گردد. مراحل انتقال ممکن است تا ۷ روز به طول انجامد و در این میان رجیسترار مبدا نیز ممکن است درخواست تایید انتقال دامنه توسط Administrator دامنه داشته باشد که لازم است متعاقبا صورت پذیرد.

نکات قابل توجه :

۱- شرایط انتقال دامنه های بین المللی:

– دامنه مورد نظر قفل ( Lock ) نباشد. جهت بررسی وضعیت قفل دامنه اینجا کلیک نمایید. در صورتی که در مقابل قسمت Status عبارتclientTransferProhibited مشاهده نمودید به معنای وجود قفل است و در صورتی که عبارت ok مشاهده شد به معنای عدم وجود قفل است. جهت بازگشایی (Unlock) دامنه با شرکت فعلی دامنه تماس حاصل نمایید.

– دسترسی به آدرس ایمیل Administrator دامنه که در مشخصات Whois قابل مشاهده است داشته باشید. همچنین در صورت استفاده از محافظت از شناسه Privacy Protection آنرا غیر فعال نمایید. جهت تغییر آدرس ایمیل یا غیر فعال سازی Privary Protection با شرکت پشتیبان فعلی تماس بگیرید.

-لازم است حداقل ۶۰ روز از تاریخ ثبت یا انتقال پیشین دامنه (در صورت وجود) و حداقل ۴۵ روز از تاریخ تمدید دامنه سپری شده باشد.

۲- Authorization code که به آن EPP Code یا Auth Code یا کد امنیتی انتقال دامنه نیز گفته می شود از طریق شرکت ثبت کننده فعلی دامنه شما قابل دریافت است. با آنها تماس بگیرید و این کد را از آنها دریافت کنید. برخی پسوند های خاص دامنه جهت انتقال نیاز به کد ندارند که لازم است برای آنها این قسمت خالی رها شود.

۳- در صورت عدم تایید انتقال توسط Administrator، صحیح نبودن Authorization Code یا عدم رعایت شرایط درج شده در نکته ۱ انتقال دامنه انجام نخواهد شد و وضعیت انتقال به Failed تغییر می باید. مبلغ کسر شده بابت انتقال بصورت خودکار به اعتبار نمایندگی بازگشت داده می شود.

۴- در هر لحظه امکان بررسی وضعیت انتقال دامنه از طریق گزینه   Products> Domains> Transfers و با کلیک بر روی نام دامنه مورد نظر وجود دارد. در صورتی که وضعیت یک انتقال به هر دلیل Failed شده باشد می توانید با انتخاب گزینه Actions > Restart Transfer باعث آغاز مجدد روند انتقال شوید.

درباره مدیریت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پنج × پنج =