گسترش caching :

Varnish  با استفاده از پارامتر max-age  در هدر Cache-Control HTTP  تعیین می کند که چه مدت محتوا قبل از تماس با backend  دوباره بصورت تازه در نظر گرفته شود . اگر این مقدار تعیین نشده باشد یا مساوی صفر باشد ،Varnish  پوشش ۱۲۰ ثانیه به طور پیش فرض را استفاده می کند. برای گسترش این زمان به یک ساعت می توانید به روز رسانی کنید /etc/varnish/default.vcl را :

۰۰۱ sub vcl_backend_response {

۰۰۲    if (beresp.ttl == 120s) {

۰۰۳      set beresp.ttl = 1h;    

۰۰۴    }

۰۰۵ }

مسئولیت رسیدگی به درخواست پاکسازی :

هر زمان که محتوای موجود در وردپرس به روز شده یاشد پلاگین Varnish HTTP Purge از Varnish می خواهد که آنرا از کش قبلی حذف کند . زمان بعدی که آن اطلاعات درخواست شد، نسخه های به روز اطلاعات از سرور بازیابی می شود . اما به منظور انجام این کار ما نیاز به اضافه کردن کدهای زیر در بالای vcl_recv در مسیر /etc/varnish/default.vcl داریم:

۰۰۱ if (req.method == "PURGE") {

۰۰۲    if (req.http.X-Purge-Method == "regex") {

۰۰۳                         ban("req.url ~ " + req.url + " && req.    http.host ~ " + req.http.host);

۰۰۴                 return (synth(200, "Banned."));

۰۰۵    } else {

۰۰۶        return (purge);

۰۰۷     }

۰۰۸ }

۰۰۹

پاکسازی امن :

در مرحله قبل ما کدهای ضروری برای مسئولیت رسیدگی به درخواست پاکسازی اضافه کردیم اما ما آن را برای هر کسی که آنرا درخواست می کند باز گذاشته ایم. بیایید با اضافه کردن چند کد آنرا محدود کنیم. مسیر /etc/varnish/default.vcl را ویرایش کنید  و بعد از backend  زیر جایی که از آدرس IP سرور یا نام میزبان خود استفاده شده است ACL  اضافه نمایید. سپس کد های مرحله قبل را ویرایش کنید  :

۰۰۱ acl purge {

۰۰۲    "localhost";

۰۰۳        "<server ip address or hostname>";

۰۰۴ }

۰۰۵ ..

۰۰۶ if (req.method == "PURGE") {

۰۰۷        if (client.ip !~ purge) {

۰۰۸                return (synth(405));

۰۰۹        }

۰۱۰

بازنگری پیکربندی :

قبل از اینکه تغییرات ما در  /etc/varnish/default.vcl  اثر کند ، Varnish  نیاز به بازخوانی پیکربندی دارد. برای جلوگیری از هر گونه خرابی بالقوه ،  Varnish  می تواند دستور به بارگذاری مجدد پیکربندی بدهد در حالی که درخواست کاربر را نگه می دارد . برای این منظور خط فرمان را باز کنید و کد زیر را در روت اضافه کنید :

۰۰۱

۰۰۲ service varnish reload

خالی کردن حافظه پنهان cache :

برخی از مطالب راه خود را در حافظه موقت باز می کنند، در این وضعیت ما می توانیم از پلاگین Varnish HTTP برای خالی کردن حافظه پنهان استفاده کنیم و سپس ما می توانیم از نو شروع کنیم. برای اینکار به داشبورد وردپرس بروید و در بالا روی Purge Varnish کلیک کنید .

 

بررسی ترافیک :

همه چیز درست کار می کند . فهرست صفحات، ورود به سیستم، خروج از سیستم، صفحات سریع بارگذاری می شوند. آیا اینگونه هست یا خیر ؟ Varnish  با مجموعه ای ابزار را داراست که به شما کمک میکند تا متوجه شوید چه در پشت صحنه اتفاق می افتد و همچنین کمک می کند تا هر گونه مشکلات بالقوه موجود را اشکال زدایی کنید . برای دیدن درخواست های در حال عبور از Varnish  کد زیر را در خط فرمان اجرا کنید :

۰۰۱

۰۰۲ varnishlog

۰۰۳

تطبیق / اندازه گیری :

Varnish  بسیار قدرتمند است اما می تواند در اول کار دلهره آور باشد . خوشبختانه بسیاری از منابع آنلاین و یک جامعه فعال برنامه نویسان برای کمک به ما وجود دارد. اگر شما گیر کرده اید و یا می خواهید بیشتر بدانید ما (iran-team.com) توصیه میکنیم به سایت varnish-cache.org مراجعه کنید .

 

اطلاعات بیشتر :

اگر شما به Varnish علاقه مند هستید، شما همیشه می تواند به Varnish Plus  بروید. یک آمار آزاد موجود در وب سایت Varnish  (bit.ly/12hJpx8) وجود دارد و شما می توانید اطلاعات بیشتری را در این موضوع کسب نمایید .

 

ترجمه : گروه ایران تیم وب (iran-team.com)

منتظر نظرات شما عزیزان هستیم .

درباره مدیریت

1 پاسخ به افزایش سرعت وردپرس با Varnish – بخش سوم
  1. سلام خیلی مطلب مفید و کاربردی ای بود
    تشکر فراوان


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • دوازده + 12 =